Forum UKS Kania Gostyń Strona Główna -> Archiwum 3 Liga -> Triumf polskich siatkarzy, Lozano ogłosił skład na LŚ
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Mateos

Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 406

Skąd: Gostyń

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w IV międzynarodowym turnieju siatkarzy - Memoriale Huberta Wagnera po zwycięstwie w Olsztynie nad Kubą 3:1 (25:23, 25:16, 15:25, 25:20).

Polska: Winiarski, Zagumny, Świderski, Szymański, Pliński, Kadziewicz, Ignaczak (libero) oraz Bąkiewicz, Żygadło, Gruszka.
Kuba: Poey, Sanchez (libero), Portuondo, Juantorena, Pimienta, Diaz, Dominico oraz Camejo, Aldazabal.

Początek należał zdecydowanie do Kubańczyków. Podopiecznych Raula Lozano rywale odrzucili od siatki mocnymi zagrywkami, celnie kontratakując ze skrzydeł. Dopiero w drugiej części seta Polacy odrobili straty, a dzięki szczelnemu blokowi pozbawili Kubę szans na przedarcie się w ataku.

Błędny odbiór zagrywki Kadziewicza przyniósł biało-czerwonym pierwszą piłkę setową, ale dopiero kolejny autowy serwis Kubańczyków dał wygraną w pierwszym secie.

Bez kłopotów Polacy poradzili sobie w drugim secie. Zdecydowaną przewagę przez całą partię zawdzięczali wielu błędom popełnionym przez Kubańczyków w polu zagrywki.

W zespole Raula Lozano korzystnie zaprezentował się rozgrywający Paweł Zagumny, który m.in. nagraniami na podwójną krótką do Daniela Plińskiego i Łukasza Kadziewicza nie pozostawiał przeciwnikom szans na skuteczną obronę celnych ataków dwójki środkowych.

Gorzej wiodło się gospodarzom w trzecim secie. O wysokim prowadzeniu Kubańczyków 16:9 podczas pierwszej przerwy technicznej zdecydowały nieporozumienia między rozgrywającym, a mającymi odbierać od niego piłki zawodnikami.

Chwilami dobrze szło Polakom w ataku ze skrzydeł, ale straty trudno było odrabiać, ponieważ szwankował odbiór zagrywki. W końcówce Lozano wpuścił na boisko Piotra Gruszkę i Łukasza Żygadłę, ale było już za późno, by uchronić zespół przed wyraźną porażką.

Świetnie zorganizowana linia obrony i szczelny blok okazały się receptą Polaków na Kubę w czwartym secie. Kompletnie rozbici goście popełniali mnóstwo błędów w ataku, mnożyły się nieporozumienia pod siatką oraz w odbiorze polskich serwisów.

W końcówce Kubańczycy poprawili zagrywkę i od razu sprawili Polakom problemy z odbiorem. Zdołali zbliżyć się jeszcze na trzy punkty przy stanie 21:18 dla Polski, ale kolejny błędny serwis i skuteczny pojedynczy blok Zagumnego oddaliły szansę Kuby na doprowadzenie do tie-breaka.

***

Raul Lozano ogłosił w niedzielę skład zespołu na zbliżające się rozgrywki Ligi Światowej. W pierwszym meczu Polacy spotkają się za dwa tygodnie ze Stanami Zjednoczonymi.

Skład Polski na mecze z USA: Winiarski, Gruszka, Pliński, Zagumny, Murek, Grzyb, Żygadło, Wlazły, Kadziewicz, Szymański, Świderski, Ignaczak (libero).

Do kadry B został przesunięty Michał Bąkiewicz, z którym jednak Lozano wiąże nadzieje i chce, by zawodnik ten nie przestawał grać. Dlatego też ma on pojechać z rezerwami na turniej do Włoch.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Śro 19:58, 23 Maj 2007